Jesteśmy na:

   Wernisaż wystawy Elizy Kozłowskiej 10.05.2014

Stowarzyszenie Szeroki Kąt Widzenia i restauracja Łubu Dubu zapraszają w sobotę, 10 maja o 19.00, na wernisaż wystawy Elizy Kozłowskiej.

Eliza Kozłowska – gorzowianka, absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Maluje od 6 lat. Jest członkiem grupy Zakaz Parkowania. Brała udział w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.
Wystawa w Łubu Dubu będzie jej pierwszą indywidualną. Zaprezentuje na niej dwa cykle: „Notatki do…” oraz „Katedra”.
Jak sama mówi: „Inspiracją do powstania cyklu „Notatki do” jest moje zamiłowanie do poezji. W poszukiwaniach sięgnęłam do najdrobniejszej formy literackiej, jaką jest starojapońskie haiku z XVII i XVIII w. Zarówno forma, jak i treść tej miniatury poetyckiej podlegają precyzyjnym i ścisłym regułom. Poezja ta jest kombinacją ascezy i sztuki, polega m.in. na świadomym samoograniczeniu.
Tak, jak japoński poeta z 17 sylab zbudował strofy poezji, tak ja za pomocą najbardziej koniecznych form i barw zbudowałam obraz. Powstałe prace odwołują się do najbardziej zewnętrznej treści haiku, świadomie odrzucam interpretację oraz wszelkie w tym wypadku zbędne formy malarskie, wizualizując jedynie semantyczną treść poezji.

W tryptyku „Katedra” zastanawiam się nad kondycją współczesnego świata, nad aktualnością idei i wartości, na których została zbudowana cywilizacja europejska.”Zapraszamy 10 maja o 19.00 na wystawę Elizy Kozłowskiej!