Jesteśmy na:

   Wernisaż wystawy Malwiny Aurelii Atras www.models.pl

Zdjęcia prezentowane na wystawie www.models.pl, zostały zrealizowane na przestrzeni minionego roku 2014 z udziałem głównie mieszkanek Gorzowa Wlkp., i okolic. Forma wystawy zainspirowana została istnieniem portali internetowych przeznaczonych dla modelek i fotografów, gdzie każdy może zaprezentować swoje portfolio. Postanowiłam przedstawić efekty swoich sesji zdjęciowych w sposób wzorowany na wyglądzie stron internetowych. Obecnie fotografia nabiera nowego, użytkowego charakteru, a odbiór fotografii jako sztuki poprzez internet znacznie odbiega od tradycyjnego, znanego nam ze stacjonarnych galerii sztuki. Mało kto przechowuje swoje zdjęcia w formie papierowej, a nowoczesna forma ich prezentacji znacznie odbiega od znanych z minionych lat. Obecnie chcąc pokazać komuś zdjęcie częściej przesyłamy internetowy link, niż dajemy do ręki papierową odbitkę.

Fotografia jest dla mnie wielką pasją, ale również sposobem na życie. Praktycznie nie rozstaję się z aparatem i uważam, że każda chwila powinna zostać uwieczniona. Fotografię artystyczną traktuję nie jako odwzorowanie świata, a jako sposób na kreowanie czegoś zupełnie nowego. Na zdjęciach staram się stworzyć nową rzeczywistość złożoną z 10% realności, 40% ze snu i 50% z marzenia. Rzeczywistość to dla mnie jedynie płótno, na którym tworzę swoje fotografie. To wyobraźnia tworzy świat i nadaje codzienności, nowego znaczenia.

Malwina Aurelia Atras - rocznik 1987. Urodzona w Świebodzinie, gorzowianka z wyboru. Absolwentka PWSZ w Gorzowie Wlkp. i uniwersytetu w Zielonej Górze. Studia zakończyła tytułem magistra filologii polskiej, ze specjalizacją komunikacja medialna. Prowadzi w Gorzowie własne studio fotograficzne oraz współpracuje z Gazeta Wyborczą jako dziennikarka i fotoreporterka.